Diétne hriechy

27. července 2007 v 18:30 |  Diétky

zo stránky http://anorexxia.blog.cz

○Impulsivní Jedlice:

Nejčastější prohřešky→ Chipsy, hamburgry apod.
Kritický moment→ Když se vrátíte domů z práce,školy,...
Oblíbená věta→ ,,Sladké vůbec nejím,,
Váš povahopis→ Téměř nikdy nemáte chuť na sladké.Váš jídelníček se skládá převážně s bílého pečiva, baget, chipsů, omáček a fastfoodových prohřešků.Většinou se cítíte podrážděně a stres léčíte jídlem.
Jak z toho ven Vaším prvním krokem byměla být výměna bílého pečiva za celozrné a zařazení několika malých přesnídávek mezi hlavní jídla, protže jen tak dokážeteodolat náporům vlčího hladu.

○Sladká Mlsalka:

Nejčastější prohřešky→ Jákékoliv dezerty
Kritický moment→ Kdykoli míjíte cukrárnu
Oblíbená věta→ ,,Dala bych si čokoládu,,
Váš povahopis→ Sama víte, že ste zácislá na sledkém.Stravujete se chaoticky. jíte co chcete a kdy chcete a kolik chcete. Pro případ , že vás přepadne mlsná(což se stává dost často) máte s sebou v kabelce neustále připravenou pohotovostní čokoládu.
Jak z toho ven→ Měla byste nahradit cukernaté bomby třeba jablkem,plátkem sýra nebo jahodami. To jsou totiž potraviny s nízkým glykemickým indexem, který udrží vaše chutě na uzdě.

○Večírková Labužnice:

Nejčastější prohřešky→ Mejdanové zobání
Kritický moment→ Návštěvy a jiné společenské akce
Oblíbená věta→ ,,Jen abych neurazila,,
Váš povahopis→ Jestli-že ste na mejdanech jako doma,pařbové obžérství je přesně váš problém. Nebezpečí vám nehrozí ani tak v množství jídla jako ve špatné době,kdy hojíte.
Jak z toho ven→ Aby se vám lépe odolávalo,najezte se ještě před večírkem.Rozhodněte sepouze pro jedno jídlo, které budete v průběhuvečera jíst a nenechte se vtáhnout do ochutnávání. Také dostatečný přísun minerálek vyvolá pocit sytosti.

○Alkohová Hříšnice:

Nejčastější prohřešky→ Koktejli
Kritický moment→ Když ste v depresi anebo slavíte
Oblíbená věta→,,Tak si ťuknem,ne?,,
Váš povahopis→ Zpravidla se potácíte mezi euforií a depresí. A na obou těchto pólech saháte po skleničce. Každý týden urazíte několik panáků.
Jak z toho ven→ Problém tkví v tom, že alkohol je skrytá kalorická bomba. Vyměňte sladké likéry za víno, které má jen zlomek jejich kalorické hodnoty, a ještě si spíš poručte vinný střik. Zažene žízeň a tudíž ho nevypijete tolik.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama